Poznań gospodarzem Leadership Symposium

Autor: AK fot. UMP

Dziś rozpoczyna się międzynarodowy projekt Leadership Symposium, podczas którego, kilkudziesięciu rektorów i przedstawicieli władz uczelni artystycznych z całego świata, będzie rozmawiać na temat edukacji kulturalnej. Po raz pierwszy w historii, wydarzenie odbywa się w tej części Europy.

Hasłem tegorocznej, ósmej edycji projektu jest „Dziedzictwo/Przemiany/Wartości”, natomiast celem jest dyskusja na temat programu szkolnictwa artystycznego w Polsce i Europie.

W programie znalazły się wystąpienia prelegentów oraz panele dyskusyjne, które mają pomóc w budowie oraz rozwijaniu współpracy i integracji między placówkami na świecie.

„Wydarzenie to jest dla nas bardzo ważne z kilku powodów. Po pierwsze zarówno my, jak i miasto możemy dzięki temu stworzyć sieć kontaktów w sferze kulturalnej. Po drugie mamy szansę rozsławiać i promować najważniejsze wydarzenia odbywające się na terenie Poznania i całej Polski”
Wojciech Hora, rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu


Podczas sympozjum, uczestnikom zostanie przedstawiona nie tylko działalność Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ale także Teatru Wielkiego, CK Zamek oraz Domu Tramwajarza.

Przygotowania do organizacji wydarzenia trwały dwa lata. Sympozjum po raz pierwszy odbywa się w tej części Europy. Wcześniej, organizowane było m.in. w Hong-Kongu, Helsinkach i Zurychu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA