Duże inwestycje ZDM w 2018 roku. Rozbiórka mostu Lecha rozpocznie się na wiosnę

Autor: AK fot. Rzuwig
REKLAMA

W przyszłym roku, Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wyda ponad 170 milionów złotych na inwestycje. Wśród nich, znalazło się kilka dużych i wyczekiwanych przez poznaniaków. Ta, która trochę niepokoi zwłaszcza tych zmotoryzowanych, czyli przebudowa mostu Lecha, ma rozpocząć się na wiosnę.

Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej, przedstawiono plany ZDM na przyszły rok. Dochody własne Zarządu przewiduje się na poziomie 46 milionów złotych, czyli mniej niż w obecnym. Do wydania ZDM będzie miał 300 milionów złotych więcej, z czego 171 milionów przeznaczonych będzie na inwestycje.

Budżet przewiduje m.in. przebudowę dróg lokalnych za łączną kwotę 17 milionów złotych oraz dróg rowerowych za łącznie 8 milionów złotych.

W planach ZDM znalazła sie m.in. budowa ul. Folwarczej, remont ul. Cześnikowskiej i Palacza, a także rozpoczęcie prac związanych z rozbiórką i budową nowego mostu Lecha.

Ta ostatnia inwestycja szczególnie niepokoi mieszkańców, ponieważ oznacza znaczne utrudnienia w przeprawach przez Wartę. Obiekt zostanie rozebrany, a w jego miejsce stanie nowy. Obecny stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatacje.

Prace przy rozbiórce północnego przęsła mostu mają się rozpocząć wiosną 2018 roku. Realizację całej inwestycje zaplanowano na dwa lata, a łączny koszt wyniesie 63 miliony złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA