Pierwsze wnioski po otwarciu buspasa na Garbarach - korekta organizacji ruchu na ul. Garbary i Strzeleckiej

Autor: AK fot. ZDM
REKLAMA

Od jutra wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Garbary oraz Strzeleckiej przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Ma to poprawić płynność ruchu autobusów i samochodów w tym rejonie.

Na ul. Garbary, na wysokości ul. Marii Magdaleny zostanie zmieniony układ pasów ruchu i to właśnie tam ma rozpoczynać się buspas. Lewy pas przeznaczony będzie dla kierowców skręcających w lewo oraz jadących na wprost na kolejnym skrzyżowaniu, środkowy jedynie dla jadących na wprost, a prawy stanie się buspasem.

Z prawego pasa będą mogli korzystać również kierowcy chcący zaparkować na miejscach postojowych po prawej stronie lub skręcających w ul. Strzelecką.

Z kolei na ul. Strzeleckiej, przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi, każdy z pasów będzie posiadał tylko jeden kierunek ruchu.

Lewym pasem poruszać się będą tylko ci, którzy chcą skręcić w lewo, środkowy służyć będzie do jazdy na wprost, a z prawego korzystać będą jedynie kierowcy skręcający w prawo.

Jak informuje ZDM, na skrzyżowaniu ul. Strzelecka i Królowej Jadwigi zostanie wprowadzona korekta sygnalizacji świetlnej, uwzględniająca zmiany.

Decyzję o zmianach w organizacji ruchu podjął Miejski Inżynier Ruchu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA