Zmiany na poznańskim odcinku autostrady

Autor: AK fot. Acubens

Od wczoraj, na całej długości poznańskiego odcinka autostrady A2 obowiązuje zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe, a ograniczenie prędkości do 120 km/h zostało wydłużone na odcinku wielkopolskim. Na razie jednak, nie wszyscy kierowcy się do tego stosują.

Do tej pory, zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych obowiązywał pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Komorniki. Od wczoraj, zakaz ten jest wydłużony do trasy Poznań Wschód - Poznań Zachód, a więc na całej długości poznańskiego odcinka autostrady.

Ma to uspokoić ruch i zarówno zwiększyć bezpieczeństwo, jak i polepszyć przepustowość trasy.

Dodatkowo, wydłużono również odcinek, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Od teraz, nie można przekraczać tej prędkości pomiędzy węzłami w Gołuskach i Krzesinach.

Na razie jednak, użytkownicy autostrady informują, że zakaz wyprzedzania dla ciężarówek działa jedynie w teorii, a kierowcy tych pojazdów nadal wykonują te manewry. Pozostaje mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych dni, wszyscy nie tylko przyzwyczają się do zmian, ale także zaczną się do nich stosować.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA