Poznań będzie inwestował. W przyszłorocznym budżecie przeznaczy na to prawie 850 mln złotych

Autor: AK fot. UMP

Prawie 850 milionów złotych na inwestycje zaplanowały władze miasta na 2018 rok. To ponad 50% więcej niż w obecnym. Przewiduje się również większe dochody Miasta w stosunku do tegorocznych.

W porównaniu do 2017 roku, w przyszłym, do kasy miejskiej ma wpłynąć o 2,1% więcej dochodu. Największe wpływy spodziewane są ja zwykle z podatków PIT i CIT.

Wzrosnąć mają również wydatki, co wiąże się z zaplanowanymi inwestycjami. W 2018 roku, miasto wyda na ten cel 3 925 mln złotych, co oznacza wzrost o ponad 10%.

Łącznie, na inwestycje w 2018 roku, władze chcą wydać 849 milionów złotych. Podobną kwotę zaplanowano na 2019 rok. W ciągu najbliższych pięciu lat, łącznie Poznań ma wydać 3 miliardy złotych, z czego najwięcej - ponad 57% - dotyczyć będzie inwestycji transportowych. Około 1,2 miliardy złotych ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej.

Wśród najważniejszych projektów związanych z przyszłorocznym budżetem, wymieniono m.in. I etap budowy trasy na Naramowice, przebudowę trasy tramwajowej z Kórnickiej, przez os. Lecha do ronda Żegrze i budowę odcinka trasy do ul. Unii Lubelskiej, przebudowę torowisk w ul. 28 Czerwca 1956 roku i Wierzbięcice, a także II etap budowy systemu parkingowego typu Park&Ride czy budowę ul. Folwarcznej i przebudowę mostu Lecha.

Kontynuowane będą również prace związane z realizacją Projektu Centrum, a także rewaloryzacją Placu Kolegiackiego, przebudową Rynku Łazarskiego oraz budową Muzeum Enigmy.

Władze inwestować będą również w oświatę, na którą przeznaczą ponad dwa razy więcej pieniędzy z budżetu miasta niż w tym roku. Zwiększone zostaną też fundusze na mieszkalnictwo oraz infrastrukturę sportową i parkową.

Poznań stawia na kulturę - wydatki na ten cel, w tym m.in. remonty w CK Zamek oraz Kinie Muza, wzrosną w stosunku do tegorocznego budżetu o ponad 140%.

Projekt budżetu miasta zostanie poddany analizie podczas sesji Rady Miasta w przyszłym tygodniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA