"Biała Europa nie jest szlachetnym hasłem. To byłoby hasło rasistowskie" abp Gądecki o hasłach na Marszu Niepodległości

Autor: AK vid. x-news

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Poznaniu, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki odniósł się do haseł jakie pojawiły się podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Metropolita poznański zaznaczył jednocześnie, że część z nich mogła być prowokacją.

Hasłem przewodnim tegorocznego marszu narodowców w Warszawie było "My chcemy Boga". Abp Gądecki zwrócił uwagę na fakt, że jest to hasło dawne i niekontrowersyjne.

Media zarówno w Polsce jak i na świecie zwracają jednak uwagę także na inne hasła, które pojawiły się w tłumie, w tym m.in. "Biała Europa". Jak zauważył metropolita, takie słowa, jeśli się pojawiły, byłyby hasłem rasistowskim.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu zaznaczył jednak, że sam nie był uczestnikiem marszu, dlatego trudno mu odnieść się szerzej do sytuacji. Zwrócił natomiast uwagę na fakt, że istnieje prawdopodobieństwo, że część kontrowersyjnych haseł mogła być prowokacją przeciwników organizatorów, by oczernić marsz i jego uczestników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA