Wielkopolska organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w 2018 roku!

Autor: AK

Wielkopolska będzie organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych w 2018 roku. Impreza rozpocznie się pod koniec kwietnia, a zakończy w połowie czerwca. Wśród miast-gospodarzy znalazł się również Poznań.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana jest od 1995 roku. Rywalizują w niej dzieci i młodzież, a całość nadzoruje Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami są komitety organizacyjne powoływane przez marszałków wskazanych województw.

Jak wyjaśniał marszałek województwa, Marek Woźniak, Wielkopolska starała się o dwie imprezy - Olimpiadę Letnią oraz Olimpiadę Halową. Ostatecznie, przyznano jej organizację tej drugiej.

W Olimpiadzie, która odbywać się będzie w dniach 27 kwietnia - 11 czerwca, weźmie udział ponad 3500 uczestników. Choć organizacja wymaga dużo pracy, zarówno samorząd jak i Ministerstwo Sportu i Turystyki wie, że województwo doskonale sobie poradzi. Wielkopolska będzie organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży już po raz piąty.

Uczestnicy będą rywalizować w 12 miastach, w tym 11 znajdować się będzie w Wielkopolsce:

- Kalisz
- Konin
- Krotoszyn
- Luboń
- Piła
- Poznań
- Sypniewo
- Szamotuły
- Tarnowo Podgórne
- Zalasewo
- Żerków
- Zabrze (woj. śląskie)

Zawodnicy zmierzą się w 13 dyscyplinach sportowych (badminton, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis, tenis stołowy, zapasy klasyczne oraz zapasy styl wolny kobiet i mężczyzn). Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zalasewie.

W Poznaniu odbywać się będą zawody z gimnastyki na trampolinie w Hali AWF, a także zapasy klasyczne, których areną będzie Hala Sportowa KS Sobieski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA