Międzynarodowe Targi Poznańskie stawiają na rozwój. Spółka planuje duże zmiany i inwestycje już od przyszłego roku

Autor: AK fot. UMP, vid. Mikołaj Rój
Artykuł sponsorowany

Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły plany rozwoju i inwestycji na najbliższe lata. W planach jest nie tylko wyremontowanie i zarządzanie poznańską Hala Arena, ale także otwarcie MTP na mieszkańców Poznania i budowa wielopoziomowego parkingu.

Władze miejskie od dłuższego czasu mówiły o pomyśle przejęcia Areny przez MTP. Miasta nie stać na remont i utrzymanie obiektu, natomiast Targi mają na to zarówno fundusze, jak i pomysł, w jaki sposób można poszerzyć ofertę Areny.

Prezes Trawa zwraca uwagę na fakt, że obecne obiekty MTP nie są wystarczające dla potrzeb spółki. Wielkim sukcesem jest pawilon numer 15, który już teraz jest niemal w całości zajęty na przyszły rok przez wydarzenia konferencyjne i muzyczne.

Także hale targowe często nie są w stanie wykorzystać potencjału spółki, która z powodzeniem sprzedaje powietrzchnie wystawiennicze, konferencyjne i eventowe.

Przejęcie Hali Arena ma nie tylko wpłynąć na zwiększenie możliwości organizacyjnych MTP, ale także przywrócić Miastu ten ważny obiekt, który ze względu na swój niski standard, w ostatnich latach coraz częściej świecił pustkami. Ma się to zmienić, gdy Targi zainwestują w remont, który nie tylko zwiększy ilość miejsc na trybunach, ale także poprawi estetykę i bezpieczeństwo obiektu.

Podczas konferencji prasowej, prezes Trawa podkreślił również, że obecnie, ważnym źródłem dochodu spółki są działalności, które nie są bezpośrednio związane z organizacją targów. Wśród nich znalazła się m.in. gastronomia, budowa stoisk, aranżacja przestrzeni czy organizacja kongresów.

W planach Targów są również prace bezpośrednio na własnym terenie. Już wiosną przyszłego roku ma rozpocząć się budowa pięciokondygnacyjnego parkingu, który stanie pomiędzy pawilonami numer 1 i 15. Ma być gotowy na jesień 2018 roku.

Początkowo, pomieści ponad 400 samochodów, jednak docelowo ma być ich aż 1200. Zostanie udostępniony zarówno gościom MTP, jak i osobom przyjeżdżającym na imprezy organizowane w Sali Ziemi oraz mieszkańcom Poznania.

W planach jest również nowa organizacja ruchu samochodów ciężarowych i dostawczych, która ma usprawnić sytuację drogową wokół samych Targów.

"Chcielibyśmy wzorem targów we Frankfurcie utworzyć specjalne redy poza miastem, gdzie kierowcy będą się rejestrowali. Po sygnale od nas poszczególne grupy tych samochodów będą mogły przyjechać na teren targów. Chcemy uniknąć tym samym chaotycznego ruchu wokół terenów targowych, a co za tym idzie również problemów komunikacyjnych wokół nich"
Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu MTP

To jednak nie koniec zmian. Obecny obszar targów ma być bardziej dostępny dla mieszkańców i stać się nowym centrum kulturalnym Poznania. Część terenu zostanie otwarta dla ruchu pieszego i będzie bardziej zielona.

Pawilon numer 1 ma być centrum tworzenia biznesu. W planach jest opcja coworkingu, akcelerator start-upów, przestrzeń prezentowania idei miejskich. Z kolei w pawilonie numer 12, który jest zabytkiem, planowane jest otwarcie interaktywnego muzeum gospodarki polskiej i historii MTP.

Jak wyjaśniają władze spółki, pieniądze na inwestycje będą pochodzić głównie ze sprzedaży terenów jakie posiadają Targi, a więc obszarów w Żernikach oraz działki pomiędzy ul. Grunwaldzką, Matejki i Ułańską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA