"Biało - Czerwona" - wystawa fotografii na Wolnym Dziedzińcu

Autor: AK fot. UMP

Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta stanęła wystawa fotografii „Biało - Czerwona”. Ukazuje ona różne sposoby postrzegania przez Polaków barw narodowych. Zdjęcia można oglądać do 20 listopada.

Autorem fotografii jest Marek Lapis z Poznania. Wystawa jest zwieńczeniem autorskiego projektu, który trwał od 2009 roku. Wtedy to, postanowił zobrazować w jaki sposób Polacy postrzegają barwy narodowe, gdzie spotykają się z nimi na co dzień i jak je wykorzystują.

Zdjęcia przedstawiają nie tylko ważne wydarzenia społeczne, ale także chwile z życia codziennego, gdy barwy narodowe pojawiają się pozornie niezauważalnie.

„Zastanawiałem się jak te barwy biało-czerwone istnieją w naszej przestrzeni publicznej, społecznej, także politycznej i czy one wpływają na nasze życie. Wbrew pozorom te barwy są na każdym kroku, tylko ich nie zauważamy. Wszyscy widzimy, ale nie zauważamy. Stąd pytanie czy traktujemy je z szacunkiem i powagą czy jednak lekceważymy?”
Marek Lapis

Partnerem wystawy jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a dofinansowywana jest z budżetu miejskiego. Projekt realizowany był przy wsparciu Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wystawę można oglądać do 20 listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA