Ilu poznaniaków i mieszkańców powiatu zachorowało już na żółtaczkę i grypę?

Autor: AK

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu opublikowała najnowsze dane zachorowań na grypę oraz na wirusowe zapalenie wątroby typu A, zwane żółtaczką pokarmową.

Choć sezon jesienny, a tym samym grypowy w pełni, od 1 września do 31 października, sanepid w Poznaniu nie odnotował jeszcze żadnego laboratoryjnie potwierdzonego przypadku zakażenia wirusami grypy.

W tym czasie, zanotowano za to 13 817 zgłoszeń pacjentów, którzy mieli objawy grypopodobne.

Niestety, wciąż rośnie liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A, czyli żółtaczkę pokarmową. Od marca do wczoraj (3 listopada), na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego odnotowano łącznie 275 przypadków zachorowań.

W samym Poznaniu zarejestrowano 233 chorych - 204 mężczyzn oraz 29 kobiet. W powiecie poznańskim zachorowało 33 mężczyzn oraz 9 kobiet.

Hospitalizację zastosowano wobec 190 osób, a 85 leczonych było ambulatoryjnie.

Wśród chorych na WZW typu A, 57 z nich udzieliło informacji, że w okresie narażenia na zachorowanie, były w takich państwach jak: Niemcy, Austria, Słowacja, Grecja, Czechy, Malta, Rumunia, Hiszpania, Holandia, Wielka Brytania, Turcja, Litwa, Włochy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Albania, Dania, Francja.

Sanepid podkreśla, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zakażeniom WZW typu A, a także infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypu są szczepienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA