Nowa pływalnia, nielegalne parkowanie i rozbudowa szpitala - co interesuje mieszkańców osiedla Stary Grunwald?

Autor: AK fot. UMP

Nielegalne parkowanie, zastawianie chodników, nowe przejście dla pieszych, udostępnienie nieczynnej pływalni i rozbudowa szpitala klinicznego oraz przyszłość targowiska „Świt” - te tematy najbardziej interesowały mieszkańców osiedla Stary Grunwald podczas spotkania z prezydentem Jaśkowiakiem.

Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo na drodze. Jak mówią mieszkańcy osiedla, częstym problemem jest nielegalne parkowanie na kopertach dla niepełnosprawnych oraz parkowanie na chodnikach, co utrudnia pieszym poruszanie się. Zauważono jednocześnie, że większość z samochodów należy do mieszkańców innych dzielnic.

„Nie mamy narzędzi, by zakazać parkowania w przestrzeni publicznej osobom, które nie mieszkają na danej ulicy. Nie pozwala na to prawo.”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Uczestnicy spotkania zwracali także uwagę na potrzebę wybudowania przejścia dla pieszych na ul. Marszałkowskiej, a także na problem jakim jest coraz większy ruch na ul. Szamotulskiej, ponieważ korzystają z niej kierowcy chcący dojechać na ul. Bukowską z ul. Marcelińskiej.

Mieszkańców interesował także etap planów związanych z koncepcją rozbudowy szpitala na Grunwaldzie. Część z nich obawia się wielkości obiektu i jego wpływu na środowisko. Prezydent zapewnił, że inwestor uzyskał odpowiednie decyzje środowiskowe, a jeśli koncepcja rozbudowy się zmieni, będzie musiał uzyskać kolejną. Podkreślił również, że o wszystkich zmianach informowana będzie rada osiedla.

Jak się okazuje, mieszkańcy mają także pomysł na stworzenie nowego miejsca sportowego na osiedlu. Podczas pytania pytali prezydenta o możliwość udostępnienia poznaniakom nieczynnej pływalni przy ul. Bukowskiej, z której kiedyś korzystali żołnierze. Obecnie, najbliższą ogólnodostępną jest ta na ul. Dąbrowskiego, do której - jak mówią -  utrudniony mają dojazd osoby nieposiadające samochodu. Jacek Jaśkowiak obiecał przyjrzeć się sprawie.

Podczas spotkania poruszono również temat przyszłości targowiska „Świt”. Zapewniono, że modernizacja rynku oraz pawilonów będzie realizowana zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kupcami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA