Uniwersytet a polityka - czy uczelnie w demokratycznych państwach mogą być apolityczne?

Autor: AK
REKLAMA

Nad zależnością uniwersytetów i polityki będą się zastanawiać uczestnicy IV Debaty Akademickiej organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyskusja odbędzie się w poniedziałek w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych.

Czym jest apolityczność uczelni? Czy oznacza obojętność wobec spraw publicznych i neutralność w sporach? Czy uczeni powinni zabierać głos w sprawach publicznych, a jeśli tak, to w jakiej roli - eksperta, obywatela czy intelektualisty? Czy w państwach demokratycznych apolityczność uczelni publicznej jest w ogóle możliwa?

Na te i wiele innych pytań będą próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy kolejnej debaty akademickiej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Do dyskusji zaproszono prof. dr. hab. Romana Kubickiego, prof. dr. hab. Krzysztofa Brzechczyna, dr hab. Barbarę Pogonowską oraz prof. dr. hab. Grzegorz Gołembski. Moderatorem dyskusji będzie dr Krzysztof Gołata.

Debata skierowana jest zarówno do środowiska akademickiego, jak i do wszystkich pozostałych, którym zależy na wymianie opinii, pogladów i poszerzania horyzontów.

Podczas debaty, udział będzie mogła brać także zgromadzona na sali publiczność.

Dyskusja odbędzie się w poniedziałek, 16 października, o godzinie 17:00, w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych przy ul. Towarowej 55. Wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA