Nawet 15 tysięcy mieszkańców w rejonie ul. Unii Lubelskiej i Falistej

Autor: AK fot. google maps, wizualizacja: UMP

Inwestycja w rejonie ul. Unii Lubelskiej i Falistej to nie tylko trasa tramwajowa, ale także nowe zagospodarowanie terenów wokół. Podczas posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej przedstawiono projekt planu zagospodarowania przestrzennego.

Zgodnie z planem, ul. Unii Lubelskiej będzie połączona z ul. Falistą, a po północnej stronie ulicy, wybudowana zostanie trasa tramwajowa. Nowa pętla tramwajowa powstanie obok osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej „Enklawa”, ale trasa tramwajowa zapewni połączenie także z powstającym osiedlem w rejonie ul. Śliskiej oraz planowanymi zabudowaniami pomiędzy ul. Unii Lubelskiej i ul. Wagrowską.

Pętla będzie obsługiwać zarówno tramwaje jak i autobusy, dzięki czemu, ułatwiona będzie przesiadka i dalsza podróż w kierunku Starołęki.

Na obszarze objętym planem, przewiduje się zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową, o łącznej powierzchni użytkowej 370 tysięcy metrów kwadratowych. Przewiduje się, że docelowo rejon zamieszkiwać będzie niemal 15 tysięcy osób, przy obecnych ok. 2,2, tysiąca.

Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć wkrótce, a jego wykonawcą została firma Skanska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA