Co z kładką dla pieszych wzdłuż starego dworca PKP? Miała być gotowa do końca roku

Autor: AK fot. TriGranit

Władze miasta wystosowały pismo do prezesa PKP SA w sprawie kładki łączącej nowy budynek dworca z peronami 4, 5 oraz 6. Inwestycja miała być gotowa do końca 2017 roku, tymczasem na terenie dworca nie widać żadnych prac w tym kierunku.

Decyzja o budowie kładki zapadła 6 lat temu - w 2011 roku. Wówczas wydano pozwolenie na budowę, przygotowano projekt, a także ustalono terminy związane z inwestycją. Kładka dla pieszych ma przebiegać wzdłuż starego dworca i łączyć nowy budynek z peronami 4, 5 i 6.

Umowa zawarta w 2011 roku była między Miastem a spółka celową, która została powołana przez TriGranit oraz jedną ze spółek zależnych PKP. Obejmowała ona m.in. budowę kładki dla pieszych wzdłuż starego dworca PKP.

Lata mijały, a o kładce zapomniało już wielu poznaniaków, a część straciła nadzieję, że kiedykolwiek powstanie. W międzyczasie, doszło do zlikwidowania spółki celowej odpowiedzialnej za zadanie.

Wiosną 2017 roku, PKP SA zobowiązała się do przejęcia zadań zlikwidowanej spółki. PKP miały podpisać z miastem aneks do umowy, aby uregulować wszelkie kwestie formalno-prawne.

Jak wyjaśnia Maciej Wudaraski, zastępca prezydenta miasta, w czerwcu władze miejskie poprosiły PKP o dokumenty, jednak do teraz ich nie otrzymały.

Na początku października, Maciej Wudarski skierował do prezesa PKP SA, Krzysztofa Mamińskiego pismo z prośbą o osobiste zainteresowanie się sprawą. Kładka miała być bowiem gotowa do końca 2017 roku.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, by miała być gotowa w najbliższych miesiącach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA