Ogródek edukacyjny przy SP 72. Dzieci mogą badać glebę i pogodę

Autor: AK fot. UMP

Lekcje na świeżym powietrzu zamiast w salach lekcyjnych, przykładowe formy krajobrazu polodowcowego czy możliwość zrobienia pomiarów pogody. Takie możliwości zyskali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 72 w Poznaniu, przy której powstał ogródek edukacyjny.

Inwestycja była możliwa dzięki współpracy dyrekcji szkoły z Radą Osiedla Grunwald-Południe. Rada złożyła wniosek o grant miejski na stworzenie dla uczniów ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, dzięki czemu projekt otrzymał niemal 200 tysięcy dofinansowania.

Ogródek ma urozmaicić lekcje młodych poznaniaków, zachęcić ich do samodzielnej nauki i zainteresowania się otaczającym ich światem, a także zobrazować teorię, którą przeczytają w podręczniku.

W specjalnym punkcie odkrywki można dokonywać badania gleby. W ogrodzie przedstawione są różne formy krajobrazu polodowcowego, a dodatkowo, zainstalowano również m.in. klatkę meteorologiczną, w której możliwe jest dokonanie pomiarów pogody.

Na środku ogródka znajduje się pagórek, który może służyć zarówno prowadzeniu tam lekcji na świeżym powietrzu, jak i być sceną dla szkolnych przedstawień teatralnych.

Jak podkreślał podczas uroczystego otwarcia ogródka Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydent miasta, inwestycja jest dowodem na to, że współrpraca szkół z radami osiedli mogą być wyjątkowo owocne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA