18. PKO Poznan Maraton już w niedzielę

Autor: AK fot. Mikołaj Rój archiwum

Już w niedzielę odbędzie się 18. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Wiadomo, że pojawią się zawodnicy z co najmniej 27 państw świata. „Osiemnastka” Maratonu obchodzona będzie jednak przez kilka dni.

Osiemnaste urodziny są zawsze wyjątkowe, dlatego nie inaczej mogło być w przypadku 18. edycji PKO Poznań Maratonu. Na „urodziny” zaproszono ponad 7200 zawodników z 27 państw. Wśród nich, pojawią się m.in. zwycięzcy poprzednich edycji i rekordziści poznańskiego maratonu.

Impreza urodzinowa potrwa kilka dni. Początek zaplanowano na piątek, 13 października. Jak zwykle, z okazji Maratonu, odbywać się będą prelekcje, biegi dla dzieci i młodzieży oraz Pasta - Party.

W niedzielę, zawodnicy staną przed ponad 42-kilometrowym dystansem do pokonania. W rozgrzewce pomogą im artyści z Teatru Muzycznego w Poznaniu, którzy nauczą wszystkich układu tanecznego do znanej piosenki „wyginam śmiało ciało”.

Na mecie, poza satysfakcją i pamiątkowym medalem, czekać będzie na zawodników dawka kalorii i płynów do uzupełnienia - banany, jabłka, czekolada, izotonik, ciepła herbata, ciepły makaron, rodzynki, winogrona, a także piwo.

Uczestnicy urodzinowej imprezy będą również brali udział w loterii maratońskiej, w której do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe:

- 10 nagród finansowych o wartości 1000 zł brutto każda
- 3 vouchery o wartości 500 zł każdy, na zakupy odzieży sportowej marki 4F
- weekend dla 2 osób w Hotelu Sheraton w Stockholmie. Zaproszenie, obejmujące pobyt weekendowy (2 noce) dla 2 osób ze śniadaniami
- akredytacja prasowa na wybrany mecz Lecha Poznań, który rozegrany zostanie na INEA Stadionie

Nadal przyjmowane są zapisy - do 14 października, chyba, że do tego czasu osiągnięty zostanie limit 8 tysięcy uczestników. Zapisy online, odbywają się z kolei do 12 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA