Poznań z nowym wydarzeniem kulturalnym - I Festiwal Książka i Miasto rozpocznie się jutro

Autor: AK
REKLAMA

Już jutro rozpocznie się nowy festiwal, jaki organizowany będzie w Poznaniu. Festiwal Książka i Miasto potrwa ponad tydzień, a wydarzenia z nim związane będą realizowane w kilku miejscach w stolicy Wielkopolski.

Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Prawo do Miasta. Wydarzenie ma na celu połączenie dwóch spraw - zamiłowania do książek oraz zainteresowania miastem.

Podczas festiwalu, odbywać się będą m.in. spotkania, rozmowy i debaty na temat opisywania Poznania w książkach pod różnym względem. Jak zaznaczają organizatorzy, miasto to nie tylko infrastruktura i architektura, ale także ludzie, którzy je tworzą.

Wśród zaproszonych gości pojawią się autorzy książek, miejscy aktywiści, literaturoznawcy czy publicyści. W programie m.in. spotkania autorskie z Filipem Czekałą, Marcinem Kąckiem i Filipem Springerem. Wydarzenia związane z Festiwalem, będą się odbywać w CK Zamek, Bibliotece PTPN oraz Słodowni Starego Browaru.

Pierwszym wykładem będzie „Miasto w kanonie literatury polskiej”, wygłoszony przez prof. Dr hab. Przemysława Czaplińskiego z Instytutu Filologii Polskiej UAM.

Festiwal Książka i Miasto odbywać się będzie w dniach 10-18 października. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA