Traficar. Auto na minuty w Poznaniu (transmisja na żywo)

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

Po udanym starcie w Krakowie i Warszawie, Traficar – usługa wynajmu samochodów na minuty rozszerza swoją działalność o stolicę Wielkopolski. 2 października 2017r. mieszkańcy i goście odwiedzający Poznań zyskali alternatywę dla komunikacji miejskiej. Dzięki Traficarowi wygodnie dotrą na miejsce, a zamiana prywatnego samochodu na pojazd współdzielony pozwoli uwolnić przestrzeń miejską.

Usługa Traficara w Poznaniu jest dostępna w ramach strefy starannie opracowanej przez specjalistów marki. Przy pomocy zaawansowanego systemu analitycznego zostały sprawdzone i wybrane najpopularniejsze trasy w mieście, które znalazły się w zasięgu strefy. Następnie w ramach zapotrzebowania zgłaszanego przez użytkowników, tak jak ma to miejsce w Krakowie czy Warszawie, usługa będzie się rozszerzać. Od 2 października 2017r. Traficar w Poznaniu jest dostępny w następujących dzielnicach: Grunwald, Wilda, Nowe Miasto, Stare Miasto, Antoninek, Jeżyce i Kobyle Pole.

Flota Traficara we Poznaniu liczy 150 pojazdów marki Renault Clio. Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak w Krakowie i Warszawie. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Podobnie jak w Krakowie i Warszawie Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera usługi – PKN ORLEN. W Poznaniu jest to 12 stacji, z których użytkownicy Traficara będą mogli korzystać od 3 października 2017r. 

Wejście Traficara do Poznania zbiega się w czasie z pierwszą rocznicą obecności marki na rynku. To dla nas podwójna okazja do dumy. Z jednej strony stworzyliśmy nowoczesną, pionierską usługę, która posiada znaczne grono użytkowników i buduje wspólnotę innowatorów otwartych na zmiany społeczne. Z drugiej strony przed nami wciąż nowe obszary do odkrycia, czego wyrazem jest wejście z usługą do kolejnego miasta
mówi Piotr Groński, Prezes w firmie Traficar

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA