Oferty first minute - czy warto z nich korzystać?

Autor: kl

Za oknem szaro, buro i ponuro, chciałoby się teraz poleżeć na skąpanej w słońcu plaży. Mało kto jednak może sobie pozwolić na któryś z kolei już urlop, jeszcze przy końcu roku. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć już myśleć o przyszłych wakacjach. Wkrótce biura podróży wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zaproponują oferty „first minute” na przyszły rok. Co to są za wycieczki, kto może z nich korzystać oraz co można dzięki nim zyskać? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

First minute – co to takiego?

Oferta first minute często mylona jest z last minute, z którą ma niewiele wspólnego bo jest jej całkowitą odwrotnością. Te drugie dotyczą wyprzedaży ostatnich miejsc lub wycieczek nie cieszących się zbyt dużą popularnością, natomiast first minute to oferty, jakie można zakupić z dużym wyprzedzeniem. Pierwsze wycieczki z tej kategorii pojawią się już na przełomie października i listopada i będą dotyczyć przyszłorocznych wyjazdów. Oferta dotyczy wszystkich wycieczek z katalogu na przyszły sezon.

Plusy i minusy ofert first minute

Jest to fantastyczna propozycja dla wszystkich tych, którym marzą się wakacje w ciepłym kraju, ale ceny w sezonie zdecydowanie przewyższają zasoby ich portfela. Malediwy, Kuba lub Egipt o połowę taniej to kusząca propozycja, raczej nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Biura podróży np. Dreamtours.pl przewidują rabaty nawet do 45%, dodatkowo zniżki dla dzieci. Kupując wycieczkę na pół roku przed wyjazdem zyskujesz również gwarancje niezmienności ceny. Jakby tego było mało, jako stały klient otrzymasz jeszcze inne rabaty. Czasami organizator zapewnia dodatkowe ubezpieczenie w cenie, choćby od kosztów rezygnacji i całe mnóstwo innych atrakcji mających na celu uprzyjemnić Twoje wakacje.

Kto może sobie pozwolić na first minute?

Jest to oferta skierowana do osób uwielbiających mieć wszystko poukładane i planujących wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Wczesna rezerwacja wycieczek cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi, ze względu na niższe koszty wyjazdu. Z ofert first minute często korzystają także grupy znajomych i przyjaciół, którzy są pewni, że chcą ze sobą spędzić przyszłoroczny urlop. Często w sezonie brakuje ofert pokoi rodzinnych i miejsc dedykowanych licznym grupom, a zarezerwowanie wyjazdu z wyprzedzeniem czasowym daje nam pewność, że miejsc dla nas nie braknie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA