Bezpłatne badania znamion skóry w październiku

Autor: AK plakat: Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka

Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka zaprasza na kolejne bezpłatne badania znamion na skórze. Wczesna diagnostyka może pomóc w wyleczeniu niebezpiecznego nowotworu, jakim jest czerniak.

Czerniak należy do grupy niebezpiecznych nowotworów, które trudno wyleczyć i jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów wśród pacjentów chorujących na raka.

Odpowiednia i wczesna diagnostyka daje 90% szans na wyleczenie pacjenta.

Październikowe badania, odbywać się będą w ciągu trzech najbliższych tygodni:

- 6 października (piątek) - Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Bohaterów Monte Cassino, ul. Sikorskiego 29, Poznań, w godzinach 15:30-20:00. Zapisy w ten sam dzień od godz. 15:15
- 14 października (sobota) - Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2, ul. Za Cytadelą 121, Poznań, w godziny 9:00-14:00. Zapisy w ten sam dzień od godziny 8:50.
- 21 października (sobota) - Inkubator Kultury - Pireus, ul. Głogowska 35, Poznań, w godzinach 9:00-14:00. Zapisy w ten sam dzień od godziny 8:50.

Przed każdymi badaniami odbywać się będzie prelekcja, podczas której będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nowotworów skóry, w tym m.in. czynnikach sprzyjających, systemu rozpoznawania zmian oraz metod leczenia.

Organizatorzy proszą, by przed badaniami zmyć makijaż i ogolić miejsca na i wokół znamienia.

Badania są bezpłatne i odbywają się w ramach kampanii profilaktycznej "Razem pokonamy czerniaka" współfinansowanej z budżetu Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA