"Frida Kahlo była wyjątkową nauczycielką" - od dziś można oglądać jedną z najbardziej wyczekiwanych wystaw w Polsce

Autor: AK vid. x-news

Od dziś można oglądać wystawę "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" w Centrum Kultury Zamek. To wydarzenie na skalę ogólnopolską, a do stolicy Wielkopolski na wystawę przyjadą ludzie z całego kraju. Kahlo była nie tylko malarką, ale także nauczycielką. W Poznaniu można oglądać także obrazy jej uczennicy, Fanny Rabel.

"Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" - tytuł nawiązuje po pierwsze do bardzo bliskich relacji Kahlo i Rivery z autorkami o polskim pochodzeniu - Bernice Kolko i Fanny Rabel, a także do prezentacji ich obrazów podczas wystawy Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce.

Wystawa w CK Zamek to wyjątkowe wydarzenie na skalę ogólnopolską. Miłośnicy sztuki, a także fani samej Kahlo, zapowiadają przyjazd do Poznania specjalnie po to, by móc z bliska i na żywo obejrzeć dzieła artystów.

Do Poznania sprowadzono najbardziej znane prace Fridy, w tym jej autoportrety i obrazy z postacią Diego Rivery.

Jak mówi córka Fanny Rabel, Paloma Woolrich, Kahlo była także wyjątkową nauczycielką, która swym uczniom zawsze powtarzała, by w swoich pracach ukazywali także emocje, a nie tylko estetykę.

Wystawa czynna będzie do 21 stycznia 2018 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA