Francuska spółka zaprojektuje węzeł na ul. Grunwaldzkiej

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Wiadomo już, kto przygotuje program funkcjonalno-użytkowy oraz projekt budowlany dla węzła na ul. Grunwaldzkiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie wyłoniły w przetargu wykonawcę. Zostanie nim francuska firma Safege S.A.S.

Do przetargu przystąpiło trzech chętnych. Francuzi złożyli najkorzystniejszą zdaniem PIM ofertę. Zadanie wyceniono na niecałe 1,4 miliona złotych, a dodatkowo spółka zadeklarowała skrócenie o 30 dni jednego z etapów. Oznacza to, że całość gotowa ma być na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku.

Wykonawca opracuje też projekt budowlany tunelu drogowego pod wiaduktem kolejowym, układu drogowego, przebudowy istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej, autobusowej przy peronie, parkingów i terenu z zielenią i małą architekturą.

Zadanie obejmuje również harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji oraz kosztorys inwestorski.

Cały węzeł Grunwaldzka i jego realizacja, ma kosztować ok. 60 milionów złotych. Inwestycja finansowana będzie przez Miasto Poznań, gminę Komorniki i Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Ma zapewnić bezkolizyjny przejazd i przejście pod linią kolejową E20 oraz polepszyć integrację komunikacyjną gminy Komorniki z Poznaniem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA