Poznańskie licealistki docenione przez ONZ. Zbierają pieniądze, by móc osobiście odebrać nagrodę w Nowym Jorku

Autor: AK fot. zrzutka.pl
REKLAMA

Licealistki z poznańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu stworzyły film nawiązujący do problemu wszelkiego rodzaju dyskryminacji. Wysłały go na konkurs w ramach Festiwalu Plural+, którego komisja postanowiła przyznać im dwie nagrody. Dziewczyny zbierają teraz fundusze, które pozwolą im na wyjazd do Nowego Jorku, by móc odebrać je osobiście.

Festiwal Plural+ jest międzynarodową inicjatywą Sojuszu Cywilizacji ONZ i Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji. Zgłoszenia przesyłane są z całego świata, a w tym roku, do konkursu przystąpiła również reprezentacja z Polski - Karolina, Sara i Michalina z poznańskiego „Marcinka”.

Ich film „We are enough” nawiązuje do problemów różnic społecznych, dyskryminacji ze względu na wyznawaną religię, orientację seksualną, niepełnosprawność czy wygląd. Podczas czterech minut filmu, widz poznaje historie kilku ludzi, których dotyka ten problem na co dzień.

Temat, scenariusz i wykonanie doceniło jury Festiwalu, które przyznało im aż dwie nagrody. Wyróżnienia zostaną wręczone podczas specjalnej gali, która odbędzie się w dniach 9-10 listopada w Nowym Jorku. Licealistki bardzo chciałyby móc odebrać je osobiście, jednak do tego potrzebne są pieniądze, których niestety im brakuje.

Dziewczyny postanowiły zorganizować zbiórkę funduszy, dzięki której do Nowego Jorku mogłaby polecieć choć jedna z nich. Do końca akcji pozostało 8 dni, a dziewczynom do osiągnięcia ustalonej kwoty nadal brakuje około sześciu tysięcy złotych.

Wspomóc można je poprzez zbiórkę na stronie zrzutka.pl, gdzie dostępny jest także nagrodzony film.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA