Poznań Pride Week - Marsz Równości przejdzie jutro ulicami miasta

Autor: AK mapa: Grupa Stonewall

Już jutro, ulicami Poznania przejdzie Marsz Równości. Wydarzenie w stolicy Wielkopolski zagości po raz czternasty. Organizatorzy liczą, że uda się w tym roku pobić rekord frekwencji, jednak bez względu na liczbę uczestników, w mieście z pewnością będzie kolorowo.

Na ulicach Poznania od rana rozwieszane są tęczowe flagi, które od dłuższego czasu wywieszane są także w oknach prywatnych mieszkań i lokali usługowych, by w ten symboliczny sposób dołączyć do obchodów Poznań Pride Week, a więc tygodnia poświęconego równości wszystkich.

W ubiegłym roku, w marszu udział wzięły ponad 3 tysiące osób. W tym, organizatorzy spodziewają się pobicia rekordu frekwencji. Wiadomo już, że swój udział potwierdzili m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak oraz reżyserka Agnieszka Holland.

Akcję już po raz trzeci organizuje Grupa Stonewall.

Uczestnicy wyruszą o godzinie 14:00 z Parku Marcinkowskiego, gdzie odbywać się będzie piknik związany z wydarzeniem, który potrwa do godziny 19:00. Stamtąd, marsz przejdzie w ul. Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Strzelecką, plac Wiosny Ludów, ul. Podgórną, Plac Wolności, pl. Cyryla Ratajskiego, ul. Libelta i dalej w kierunku al. Niepodległości.

Cała trasa ma około 4 kilometrów, a organizatorzy zapraszają poznaniaków do przyłączenia się do wspólnej zabawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA