Święto miłośników kuchni tradycyjnej i regionalnej - Smaki Regionów coraz bliżej

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

W najbliższą sobotę, na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczną się targi Smaki Regionów. Podczas imprezy będzie można spróbować jedzenia z 16 województw i kilku zagranicznych regionów. W pawilonach pojawi się prawie 200 wystawców.

Targi odbywać się będą w dniach 23-26 września. To regularna impreza w Poznaniu, która skupia miłośników kuchni tradycyjnej. Jakość prezentowanych produktów, będzie potwierdzona certyfikatami. To okazja, by spróbować tradycyjnej i ekologicznej żywności - wyrobów przetworów i dań mlecznych, mięsnych, warzywnych, cukierniczych i piekarniczych.

Poza produktami ze wszystkich polskich województw, swoje stoiska będą mieli także przedstawicieli Niemiec, Turcji, Rumunii, Białorusi i Mołdawii.

Do planu imprezy wraca Scena Kulinarna, gdzie mistrzowie kuchni będą przygotowywać tradycyjne i regionalne potrawy. Będzie można na żywo obserwować ich pracę, a przygotowywane będą zarówno dania polskie jak i zagraniczne.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych zwiedzających, którzy w „minipiekarence” dowiedzą się, które zboża znajdują się w tradycyjnych wyrobach piekarniczych i jak wygląda tradycyjne wypiekanie bułeczek - każdy będzie mógł wrócić do domu z własnym wypiekiem.

W strefie edukacyjno-promocyjnej, dzieci dowiedzą się, dlaczego warto jeść warzywa i owoce i co jest tak wyjątkowego w tych produktach. Dodatkowo, na terenie targów dostępne będą gry, malowanki, zabawy i animacje dla najmłodszych.

Wstęp na Smaki Regionów jest bezpłatny. Targi czynne będą w godzinach 09:00-17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA