Przedszkolaki i pierwszoklasiści rywalizowali na XI Olimpiadzie Sportowej

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Zabawa, a nie wynik, rywalizacja i gra fair play, a nie zwycięstwo za wszelką cenę - tego uczyły się dzieci z poznańskich szkół podstawowych i przedszkoli podczas XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów, która odbyła się w Ogrodzie Jordanowskim numer 2.

Jak podkreślali opiekunowie, nauczyciele i organizatorzy, najważniejsza w turnieju jest dobra zabawa, a medale i puchary, choć cieszą, powinny być na dalszym miejscu. To nie tylko uczy dzieci aktywności fizycznej przez zabawę, ale także zmniejszyło presję i stres u młodych sportowców.

Dzieci nie tylko chętnie rywalizowały w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, ale także opowiadały m.in. o tym, czym wyróżnia się sportowiec, jakie ma cechy, czym jest rywalizacja i na czym polega gra zespołowa.

Okazuje się, że młodzi poznaniacy poza duchem walki mają także ducha gry fair play. Choć każdemu zależało, by wypaść jak najlepiej, nie brakowało wzajemnej pomocy, uprzejmosci i uczciwości rozgrywek.

Jak podkreślał stały bywalec Olimpiady, Piotr Reiss, sport poza zabawą, uczy również wytrwałości, samodyscypliny i zaangażowania.

Zawody dostarczyły maluchom wielu wrażeń, pozytywnych emocji i radości. Istnieje też duża nadzieja, że wielu z nich będzie chciało dalej zajmować się sportem i aktywnie spędzać czas.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA