Tramwaje wracają na plac Wolności i Gwarną

Autor: Ryszard Bączkowski
REKLAMA

Od poniedziałku, 18 września, tramwaje pojadą już ulicami 27 Grudnia i Gwarną. W tym samym czasie dwie linie zmienią swoją trasę w związku z przebudową torowiska na ul. Dąbrowskiego.

3 września rozpoczęła się przebudowa ul. Św. Marcin w ramach "Projektu Centrum". Do października przyszłego roku zamknięty został dla tramwajów odcinek od ul. Gwarnej do al. Marcinkowskiego. W związku z tym tramwajom wytyczono trasy objazdowe, głównie przez ul. Królowej Jadwigi i plac Wielkopolski.

Równocześnie, przez pierwsze dwa tygodnie prac na ul. Św. Marcin, naprawiano zwrotnice na skrzyżowaniu ul. Gwarnej i 27 Grudnia. Prace te zakończą się w niedzielę, 17 września, i od następnego dnia tramwaje ponownie pojadą wzdłuż Placu Wolności i ul. Gwarną.

Linie nr 5 i 16 w kierunku Górczyna i os. Jana III Sobieskiego kursować będą stałymi trasami przez most św. Rocha i plac Wolności. Linia nr 5 skierowana zostanie ulicą Gwarną, natomiast "szesnastka" wróci na ul. Fredry. W przeciwnych kierunkach tramwaje linii nr 5 i 16 będą kursować jak obecnie.

"Dziewiątka", która przez ostatnie dwa tygodnie dojeżdżała do placu Wielkopolskiego teraz jeździć będzie przez ul. Gwarną i dalej przez Kaponierę w kierunku pętli Piątkowskiej.

Na placu Wielkopolskim swoją pętlę będzie miał zatem tylko tramwaj nr 13. Dojedzie tam przez ul. Św. Marcin i Gwarną, gdzie uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek w kierunku placu Cyryla Ratajskiego. Oprócz 13-stki będzie można na nim wsiąść również w tramwaj nr 17.

Na linii nocnej nr 201 dotychczasowa trasa objazdowa obowiązywać będzie tylko w kierunku os. Lecha. W kierunku Piątkowa tramwaje kursować będą trasą przez most Św. Rocha i plac Wolności.

Mimo otwarcia przejazdu przez ul. 27 Grudnia cały czas kursować będą linie wahadłowe nr 23 ze Starołęki i 29 z Dębca. Będą one, tak jak przez ostatnie dwa tygodnie, zawracały odpowiednio na Al. Marcinkowskiego i placu Wiosny Ludów.

W związku z przebudową torowiska na odcinku ul. Dąbrowskiego od ul. Prusa do ul. Mickiewicza nastąpi drobna korekta tras dwóch tramwajów. "Siedemnastka" i "osiemnastka" pojadą po nowych, oddanych do użytku pod koniec sierpnia, torach na ul. Zwierzynieckiej. Dalej, pierwszy z nich, pojedzie przez Św. Marcin, Gwarną i od placu Cyryla Ratajskiego po swojej stałej trasie. 18-stka natomiast, tak jak linia numer 2, skręci z ul. Św. Marcin w Towarową i przez ul. Królowej Jadwigi pojedzie na Franowo.

Remont torów na ul. Dąbrowskiego spowoduje też zmiany tras dwóch linii nocnych autobusów - 236 i 246. Pojadą one w obu kierunkach - Strzeszyn-Poznań Główny - przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką już od nocy z 17 na 18 września (niedziela/poniedziałek)

Więcej informacji o komunikacji miejskiej można znaleźć na stronach: www.ztm.poznan.pl i www.mpk.poznan.pl

O zmianach w związku z remontem torowiska na ul. Dąbrowskiego można przeczytać: http://www.poznan.pl/mim/info/news/szybciej-i-ciszej-przez-ul-dabrowskiego,109912.html,

natomiast o informacjach dla kierowców w związku z przebudową ul. Św. Marcin pisaliśmy: http://www.poznan.pl/mim/info/news/ul-27-grudnia-otwarta-szybciej-dla-samochodow,109825.html

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA