50-lecie Winograd, Spółdzielnia Mieszkaniowa prosi mieszkańców o archiwalne zdjęcia i wspomnienia

Autor: AK fot. CYRYL
REKLAMA

50 lat - tyle w przyszłym roku będą miały poznańskie Nowe Winogrady. Z okazji jubileuszu, Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady rozpoczęła zbiórkę archiwalnych zdjęć i wspomnień mieszkańców.

W 2018 roku minie 50 lat odkąd wmurowano kamień węgielny pod pierwszy budynek na os. Wielkiego Października, czyli obecnie - os. Pod Lipami.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady postanowiła hucznie obchodzić jubileusz. Do jednego z elementów świętowania, potrzebne są archiwalne zdjęcia i wspomnienia z Winograd. Pomysł popiera również Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ.

Przekazywać można fotografie zarówno budynków, bloków i wieżowców, jak i te, na których uwieczniono tereny przed powstaniem osiedli. Poszukiwane są także zdjęcia z przeprowadzek i życia na Winogradach.

Fotografie to nie wszystko - spółdzielnia szuka także chętnych do podzielenia się swoimi wspomnieniami i historiami związanych z tą częścią Poznania. Można je spisać i przekazać lub zgłosić się do spółdzielni i je opowiedzieć.

Zarówno zdjęcia jak i wspomnienia, można przesyłać do 31 grudnia, mailowo na adres informacja@psmwinogrady.pl lub w wersji papierowej, na adres Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Poznaniu, os. Przyjaźni 125 B, 61-686 Poznań, z dopiskiem JUBILEUSZ PSM-W.

Do materiałów należy dołączyć zgodę na ich wykorzystanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA