Przedsiębiorcy na ul. św. Marcin z niższym czynszem

Autor: AK fot. UMP

Przedsiębiorcy działający na ul. św. Marcin moga liczyć na niższy czynsz. To forma rekomensaty od miasta, za niedogodności związane z przebudową ulicy i zamknięciem jej dla ruchu kołowego i tramwajowego.

W zależności od lokalizacji, przedsiębiorcy moga liczyć nawet na obniżkę czynszu o połowę. Takie udogodnienie czeka na najemców na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka. Ci, którzy swoje lokale mają na odcinku ul. Kościuszki do ul. Gwarnej oraz od ul. Ratajczaka do Placu Wiosny Ludów zapłacą o 25% mniej niż do tej pory.

Bonusem dla firm, które chcą nadal prowadzić swoje firmy po zakończeniu przebudowy będzie także np. jednorazowe zwolnienie z płatności miesięcznego czynszu. Ulgę można rozłożyć na kilka miesięcy.

Przedsiębiorcy, którzy przez cały rok będą wywiązywać się ze swoich zobowiązań w terminie, będą mogli liczyć również na jednorazową, 10% zniżkę ostatniej opłaty.

Dodatkowo, w planach miejskich jest również poprawa estetyki na ulicy, dlatego w miejskich kamienicach zostaną wymienione witryny.

Obecnie od ZKZL lokale wynajmuje 31 przedsiębiorców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA