Powrót tramwajów na ul. Królowej Jadwigi. Inwestycja pochłonęła ponad 10 milionów złotych

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Nowe torowisko, sieć i słupy trakcyjne, rozjazdy, nawierzchnia jezdni i przystanki - po dwóch miesiącach intensywnych prac, na ul. Królowej Jadwigi już jutro powrócą tramwaje. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Inwestycja jest największym tego typu projektem, zaplanowanym na ten rok.

Remont, na który czekano 20 lat, rozpoczął się 24 czerwca, czyli po zakończeniu roku szkolnego. Ze względu na rozmiary inwestycji, prace zaplanowane były na wakacje, gdy część poznaniaków wyjeżdża na urlop, a uczniowie i studenci nie muszą dojeżdżać na zajęcia.

Przez dwa miesiące przeprowadzono kompleksowy remont infrastruktury torowo-sieciowej, wymieniono rozjazdy i zwrotnice przy skrzyżowaniach z ul. Półwiejską oraz przy AWFie i położono nową nawierzchnię jezdni na moście Królowej Jadwigi. Wymienione zostały także sieć i słupy trakcyjne.

Na pasażerów przy ul. Półwiejskiej i przy AWF, czekają zmodernizowane przystanki, na których wymieniono wiaty, ogrodzenie i nawierzchnię. Wkrótce pojawią się tam także elektroniczne tablice informacji pasażerskiej.

Jak tłumaczy MPK, remont pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Tramwaje mają także jeździć szybciej niż do tej pory.

Od jutra, na swoje stałe trasy wracają tramwaje linii numer 6, 12 i 18. Ze względu na przebudowę ul. św. Marcin, przez ul. Królowej Jadwigi jeździć będzie także tramwaj linii numer 5.

Cała inwestycja pochłonęła 10,5 miliona złotych. To prawie połowa całej kwoty, jaką przeznaczono w 2017 roku na odnowę torowisk i infrastruktury energetycznej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA