Ruszają loty z Poznania do Kijowa - lotnisko częstowało podróżnych tradycyjnymi ukraińskimi pierogami

Autor: kl
REKLAMA

Już za godzinę, punktualnie o 21:55 z lotniska w Poznaniu odleci pierwszy samolot do stolicy Ukrainy, Kijowa. Kijów to drugie po Lwowie miasto na Ukrainie, do którego można dostać się bezpośrednio z Ławicy.  Z okazji otwarcia nowego kierunku, na poznańskim lotnisku można było dziś spróbować tradycyjnego ukraińskiego przysmaku, który na bieżąco był przygotowywany i gotowany dla pasażerów.

Otwarcie nowego kierunku, Wizz Air ogłosił kilka miesięcy temu, a nowe połączenie, które ma umocnić relacje biznesowe między Ukrainą i Polską, to efekt wspólnych działań Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

"Poznań to bardzo ważny ośrodek biznesowy i kulturowy. Dlatego połączenia linii regularnych chcielibyśmy widzieć nie tylko, jako te o charakterze wyjazdowym. Zależy nam oraz władzom miasta, aby był to także ruch przyjazdowy. Chcemy, aby coraz więcej ludzi odnajdowało tu, w Poznaniu, swój start w biznesie czy po prostu oddech od codzienności"
Prezes Lotniska Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski

Ceny biletów na nowe połączenie, rozpoczynają się od 109 złotych w jedną stronę. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Z okazji otwarcia nowego kierunku, port lotniczy zaprosił dziś wszystkich obecnych na lotnisku pasażerów, do spróbowania ukraińskiego przysmaku - wareników, czyli tradycyjnych pierogów z mięsem. Danie było przygotowywane na oczach zgromadzonych, którzy chętnie i z ciekawością sięgali po potrawę. Pierożki z delikatnego ciasta cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród Polaków, jak i gości z zagranicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA