Wiele atrakcji dla dzieci podczas "Poznań zrzuca kilogramy", już w najbliższą sobotę

Autor: AK
REKLAMA
REKLAMA

Ruch to zdrowie, a aktywności fizyczna od najmłodszych lat jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju człowieka. Jeśli połączymy pożyteczne z przyjemnym, czyli świetną zabawą, to otrzymamy piknik akcji „Poznań zrzuca kilogramy”.

Akcja, którą portal codziennypoznan.pl organizuje już po raz kolejny, skierowana jest nie tylko do dorosłych, ale także tych najmłodszych poznaniaków. Podczas sobotniej imprezy, dzieci z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę - czekać na nich będzie wiele atrakcji.

Nadmiar energii będą mogły spożytkować na jednej z dziesięciu trampolin, zamków dmuchanych i dmuchanej zjeżdżalni, które zapewni firma Udana Zabawa. Atrakcje te, zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Będzie ścieżka zdrowia, czyli wyścigi na torach przeszkód, a także duży plac zabaw i piaskownica, by pobudzać kreatywność dzieci przy wymyślaniu nowych zabaw.

Nie zabraknie elementów edukacyjnych - razem z animatorkami, będą mogły uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych przy lepieniu i malowaniu warzyw i owoców z plasteliny i masy solnej. Znajdzie się także czas na owocowo-warzywnego berka i sprawdzanie „siły zdrowia”, czyli przeciąganie liny.

Sporty wodne na lądzie? To możliwe! Mali poznaniacy będą mogli sprawdzić swoją celność, rzucając bombami wodnymi do celu, a także strzelając z pistoletów na wodę.

Oczywiście będzie także najpopularniejszy w Polsce sport - piłka nożna. Zajęcia poprowadzi Akademia Reissa. Będzie turniej gry, piłkarski tor przeszkód, a także konkurs rzutów karnych. Uczestnicy otrzymają także gadżety Akademii i zaproszenia na otwarte treningi.

Impreza to również możliwość gry w tenisa stołowego, przygotowana przez SKTS Rataje 50 oraz doskonalenia swojej jazdy na rolkach i wrotkach pod okiem Zico Racing. Najmłodsze maluchy, będą miały okazję przejechać się także ciuchcią znaną z bajki "Tomek i przyjaciele", która pojawi się dzięki firmie Udana Zabawa.

Radości z pewnością doda też deszcz baniek mydlanych.

Stracone podczas zabawy i ćwiczeń kalorie będzie można uzupełnić w strefie gastronomicznej.

Festyn odbędzie się 26 sierpnia, w godzinach 09:00-21:00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Dmuchańce, place zabaw, zabawki, boiska i inne atrakcje ogólne, dostępne będą przez cały czas trwania imprezy.

Harmonogram:

09:00-21:00 - Impreza „Poznań zrzuca kilogramy”
11:00-13:00 - piłka nożna z Akademią Reissa
11:30-17:00 - zabawy dla dzieci z animatorami
12:00-19:00 - tenis stołowy
16:00-20:30 - warsztaty doskonalenia jazdy na rolkach i wrotkach

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA