"Nowy Rynek" - rusza zabudowa terenu po dawnym dworcu PKS

Autor: AK fot. materiały prasowe Linkleaders/Skanska
REKLAMA

W Poznaniu, u zbiegu ulic Matyi i Wierzbięcice powstaje nowa, ważna inwestycja, na terenie dawnego dworca PKS. „Nowy Rynek” ma odmienić tę część miasta dzięki zespołowi budynków pełniących różne funkcje. Pierwszy z nich ma być oddany do użytku w 2019 roku.

Od dłuższego czasu poznaniacy zastanawiali się, co powstanie na przestrzeni po dawnym dworcu PKS i jego okolicach. Firma Skanska rozpoczyna właśnie inwestycję „Nowy Rynek”. Na terenie o łącznej powierzchni 3,8 ha, wybudowany zostanie zespół budynków.

„To nietuzinkowy projekt, którego realizacja diametralnie zmieni fragment Poznania. Nowy Rynek wypełni przestrzeń znajdującą się w centrum miasta wielofunkcyjną zabudową, nadając jej zupełnie nowe oblicze i rolę. Projekt ten odpowiada na różne potrzeby nowoczesnych miast – łączy biznes, funkcje mieszkaniowe i społeczne.”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Nowy Rynek ma być miejscem połączonych interesów biznesu, mieszkańców i turystów. Ma być dostępną dla wszystkich przestrzenią relaksu, rekreacji, spotkań i rozrywki.

W pierwszej fazie budowy powstanie 25 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Łącznie, zabudowa ma zająć ponad 100 metrów kwadratowych i składać się z pięciu budynków, które będą pełnić różne funkcje. Będą tam zarówno biura, jak i kawiarnie na otwartym i nowoczesnym rynku miejskim. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z dziećmi, osób starszych i nierozumiejących języka polskiego.

Pierwszy etap, czyli budynek, który stanie od strony ul. Matyi i Przemysłowej, ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA