Na dworze upał, a na Chwiałce... lód

Autor: AK fot. POSiR
REKLAMA

Od kilku dni, lato w Poznaniu nadrabia zaległości z poprzednich tygodni i przypomina poznaniakom, że jak jest lato, to musi być ciepło. Tymczasem, na Chwiałce zrobiło się zimowo i pojawił się... lód.

Dzięki wykonanemu kilka lat temu zadaszeniu na lodowisku na Chwiałce, już od sierpnia hokeiści i łyżwiarki synchroniczne mogą trenować przed nowym sezonem. Wcześniej, poznańskie kluby musiały szukać miejsca do treningu poza stolicą Wielkopolski.

Do Poznania przyjechały również łyżwiarki figurowe z Gdańska, które na Chwiałce przygotowują się do sezonu. W najbliższych tygodniach, lodowisko będzie użytkowane codziennie od wczesnych godzin rannych do poźnego wieczora. Na razie, korzystają z niego jedynie grupy sportowe, ale na początku września, będzie udostępnione również innym użytkownikom.

Zanim na lód weszli sportowcy, POSiR zadbały, by jeszcze przed okresem przygotowawczym, wymienione zostały bandy hokejowe wokół lodowiska. Było to konieczne, by mogło one spełniać wymogi pozawalające poznańskim klubom na grę w rozgrywkach ligowych.

Zmiany odczują również kibice - zmodernizowano nagłośnienie, a także wyremontowano pomieszczenia usługowe. Planowane jest również utwardzenie parkingu, który znajduje się przed lodowiskiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA