Jak będą wyglądać poznańskie plaże w ramach projektu "Plażojada"?

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Do połowy października tego roku mają zakończyć się prace związane z projektem „Plażojada”, który obejmuje rewitalizację plaż i nadbrzeży jezior: Strzeszyńskiego, Rusałka i Kierskiego. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plaże i nadbrzeża mają zyskać m.in. nową infrastrukturę i elementy małej architektury, a także ławki, stojaki na rowery, punkty napraw rowerów czy kosze na śmieci.

„Jeziora w granicach miasta to spory atutu Poznania. Musimy dbać o te naturalne warunki do rekreacji, bo są jednym z wyznaczników jakości życia mieszkańców. Jestem przekonany, że miejsca te będą jeszcze chętniej i tłumniej odwiedzane przez poznaniaków i turystów. Rewitalizacja ta to spełnienie oczekiwań mieszkańców, którym bardzo zależało na estetycznej i wygodniej infrastrukturze tego terenu”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Każda plaża zostanie wyposażona w nowe place zabaw i urządzenia sprawnościowe. W Strzeszynku powstanie molo i pomost, a w Kiekrzu plażowicze zyskają nową toaletę.

Koszt inwestycji ma wynieść prawie 3 miliony i 350 tysięcy złotych. Na projekt „Plażojada - Szlakiem Trzech Jezior: Rusałka, Strzeszynek, Kiekrz” w Poznańskim Budżecie Obywatelskim głosowało 7309 osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA