Nastolatkowie weszli na teren i zniszczyli szyby w zabytkowej parowozowni w Gnieźnie. Usłyszeli zarzuty

Autor: AK fot. KPP Gniezno
REKLAMA

Dwoje nastolatków, którzy weszli na teren zabytkowej parowozowni, zniszczyli szyby, a następnie umieścili nagranie z całego zajścia w Internecie, usłyszeli zarzuty. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Do zdarzenia doszło na początku maja tego roku. Przedstawiciele Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei zawiadomili policję o uszkodzeniu 10 i wybiciu 14 szyb na terenie zabytkowej parowozowni. Wejście na jej teren dozwolony jest jedynie z przewodnikiem.

Funkcjonariusze szybko odkryli, że sprawcami jest dwóch 15-latków, którzy swoje „dokonania” nagrali, a filmik umieścili w Internecie. Na podstawie nagrań, nastolatkowie usłyszeli zarzut naruszenia miru domowego, czym było wejście na teren parowozowni, a dodatkowo jednemu z nich postawiono zarzut uszkodzenia mienia na podstawie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Sprawą 15-latków zajmie się Sąd Rodzinny.

Policjanci przypominają rodzicom o obowiązku sprawowania odpowiedniej opieki nad małoletnimi, którzy często nie są świadomi grożącego im niebezpieczeństwa. Na jednym z nagrań widać, jak chłopcy wchodzą na dach budynku, który znajduje się na dużej wysokości.

Wakacje to czas, w którym dzieci szczególnie często podejmują działania, które mogą skończyć się dla nich niebezpieczeństwem lub pociągnięciem do odpowiedzialności karnej. Mając więcej wolnego czasu, starają się przeżywać przygody, imponować sobie nawzajem, zabić nudę lub po prostu zrobić coś szalonego. Warto o tym pamiętać i upewniać się, że nasze pociechy są bezpieczne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA