Mieszkańcy ul. Kołłątaja skarżą się na autobus nr 75

Autor: Kl foto MC
7
REKLAMA

Od paru miesięcy na Świerczewie ze względu na remont ulicy Leszczyńskiej autobus nr 75 zmienił czasowo swoją trasę. Aktualnie zatrzymuje się na całym odcinku ulicy Kołłątaja. Na nowej trasie jeździ już prawie dwa miesiące i już dał się we znaki mieszkańcom ulicy tej ulicy. Jak wynika z maili, które otrzymujemy od mieszkańców, skarżą się oni na niszczejącą nawierzchnię oraz zwracają uwagę na rysy i spękania, które pojawiły się na ich domach.

te autobusy są za ciężkie. Ulica nie jest tak utwardzona, żeby tak ciężki sprzęt poruszał się po naszej ulicy. Zapraszam do mnie do domu zobaczycie Państwo spękania na murach
mówi jedna z mieszkanek domu przy ul. Kołłątaja

Z naszych ustaleń wynika, że już niedługo 75 ma wrócić na swoją starą trasę, ale na ulicy Kołłątaja ma pozostać autobus linii 49. Ma on łączyć dwa osiedla Świerczewo i Dębiec. Wprawdzie jest on dużo lżejszy i mniejszy, ale czy faktycznie ulica Kołłątaja jest nieprzystosowana do ruchu tak ciężkich pojazdów.

Postanowiliśmy to sprawdzić i udaliśmy się na ulicę Kołłątaja. Ślady użytkowania autobusów widać gołym okiem a letnie upały, które niszczą asfalt jeszcze nie nastały.


Mieszkańcy już zapowiedzieli protest i będą zbierać podpisy pod petycją zakazującą ruchu ciężkich pojazdów na ul Kołłątaja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA