Poznań stracił podium. Spadki poznańskich uczelni w rankingu Perspektywy

Poznań stracił podium – prawie wszystkie poznańskie uczelnie zanotowały spadek w prestiżowym rankingu Perspektywy, w stosunku do ubiegłorocznej klasyfikacji. Awansował jedynie Uniwersytet Przyrodniczy.

W rankingu klasyfikowane są publiczne i niepubliczne  uczelnie akademickie, posiadające co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora i kształci minimum 200 studentów. Punkty przyznawane są w kategoriach:

– umiędzynarodowienie (15%)

Najbardziej „bolesna” dla Poznania jest strata trzeciego miejsca, które do tej pory zajmował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. W tym roku, uczelnia spadła na czwartą pozycję, oddając podium Politechnice Warszawskiej.

O wiele większy spadek odnotował Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, który przed rokiem był 7., a w tym jest dopiero na 19. pozycji. Tuż za nim uplasowała się Politechnika Poznańska, która spadła o trzy miejsca. O tyle samo pozycji niżej znalazł się poznański Uniwersytet Ekonomiczny, który został sklasyfikowany na 25. miejscu.

Jako 26. uczelnia w kraju sklasyfikowany został Uniwersytet Przyrodniczy, który jako jedyna poznańska szkoła wyższa zanotował awans o dwie pozycje. Daleko w rankingu znalazła się poznańska Akademia Wychowania Fizycznego – w przedziale uczelni na pozycjach 80+.