Poznań chce rozwijać współpracę ze szwedzkimi miastami

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Poznań gościł ambasador Szwecji w Polsce, Ingę Eriksson Fogh, z którą spotkał się prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Tematem rozmów były przede wszystkim polsko-szwedzkie stosunki handlowe oraz wymiana doświadczeń z zakresu rozwoju zrównoważonego transportu w miastach.

Stolica Wielkopolski od wielu lat prowadzi relacje gospodarcze na wysokim poziomie. To tu zainwestowały Ikea i firma Duni, a Vastint i Skanska od lat prężnie działają na poznańskim rynku.

Poznań chciałby także rozwijać współpracę ze szwedzkimi miastami w zakresie zrównoważonego transportu. Ambasador Szwecji w Polsce zapewniła, że Szwedzi z chęcią podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie, ponieważ korki w mieście i poszukiwanie rozwiązań do ich zlikwidowania to problem wielu europejskich metropolii.

Jacek Jaśkowiak zapewnił, że Miasto już teraz jest w trakcie realizacji inwestycji, które mają poprawić jakość poruszania się po Poznaniu.

„Prowadzimy właśnie przetarg na zakup blisko 40 nowych proekologicznych autobusów, we współpracy z gminami chcemy rozwijać sieć parkingów park&ride oraz kolej aglomeracyjną, by zachęcić mieszkańców metropolii do łączenia różnych środków transport. Aktualnie intensywnie pracujemy też nad zorganizowaniem w Poznaniu sieci miejskich wypożyczalni samochodów. To są działania, dzięki którym chcielibyśmy rozwiązać problem zbyt dużej liczby samochodów w stosunku do pojemności naszego miasta”

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA