Prace przy strefie uspokojonego ruchu wokół Starego Rynku. Mieszkańcy mogą korzystać z punktu informacyjnego

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA

Wokół Starego Rynku rozpoczęły się prace związane z wprowadzaniem strefy uspokojonego ruchu. Specjalnie dla mieszkańców powstał punkt informacyjny przy ul. Wodnej, w którym mogą oni uzyskać wyjaśnienia dotyczące prowadzonych prac i organizacji ruchu, a także zgłaszać do nich swoje uwagi.

Punkt czynny jest we wtorki i piątki w godzinach 11:00-13:00 oraz w środę w godzinach 15:00-17:00. Mieszkańcy mogą uzyskać tam informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu, szczegóły inwestycji, a także zgłaszać swoje uwagi do prowadzonych na tym terenie działań.

W pierwszym etapie prac ontowana jest nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary i Wszystkich Świętych, a także demontaż wyłączonej wcześniej sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Podgórna i Szkolna oraz Podgórna i Wrocławska. Następnie zaplanowano wprowadzenie nowego oznakowania pionowego i poziomego w zakresie parkowania, co jest przede wszystkim wynikiem konieczności dostosowania miejsc i sposobu parkowania do przepisów prawa.

W zamian za zlikwidowane miejsca, mieszkańcom zostanie udostępniony parking na Chwaliszewie - początkowo 25, a na początku jesieni kolejne 100. W ostatnim etapie wprowadzone zostaną zmiany w zakresie kierunku ruchu, zakazu ruchu na niektórych ulicach i oznakowanie strefy zamieszkania.

W kolejnych tygodniach i miesiącach prace będą stopniowo przesuwać się na kolejne ulice.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA