Samochody głównym tematem spotkania prezydenta z mieszkańcami Rataj

Autor: AK fot. UMP

Prezydent Jaśkowiak spotkał się z mieszkańcami poznańskich Rataj w ramach swoich cyklicznych spotkań z poznaniakami. Głównym tematem rozmów okazały się samochody.

Mieszkańcom Rataj nie brakowało tematów do rozmowy. W ostatnim czasie przeprowadzono tu wiele inwestycji, w tym m.in. budowę Wartostrady, przebudowę estakady katowickiej czy planowane kładka berdychowska i Park Rataje.

Wielu poznaniaków zwracało jednak szczególną uwagę na problemy związane z samochodami w tej części miasta. Jak zauważyli, Rataje są miejscem, w którym przesiada się wieu mieszkańców okolicznych gmin. Kierowcy parkują na osiedlach zabierając tym samym miejsca postojowe dla mieszkańców bloków. Zaproponowano także budowę parkingu buforowego na Starołęce, przed przejazdem kolejowym.

Prezydent Poznania zauważył, że miasto nie jest w stanie samodzielnie zapewnić miejsc parkingowych dla wszystkich okolicznych gmin i powiatów zarówno ze względów powierzchniowych jak i finansowych. Zaznaczył, że trwają rozmowy z okolicznymi gminami dotyczące budowy parkingów buforowych, a także pomysłu kolei aglomeracyjnej i wspólnego finansowania komunikacji publicznej między gminami.

Mieszkańcy skarżyli się także na poznańskich kierowców, którzy parkują nielegalnie m.in. od strony os. Powstań Narodowych. Jacek Jaśkowiak zlecił sprawdzenie tego problemu, a także przypomniał, że Miasto rozpoczęło już walkę z kierowcami parkującymi "na dziko".

Podczas spotkania poruszono także temat nieuregulowanej sytuacji prawnej związaną z lokalnym ryneczkiem na os. Bohaterów II Wojny Światowej. Tutaj także prezydent obiecał przyjrzenie się sprawie i przesłanie odpowiedzi do rady osiedla.

Mieszkańców Rataj niepokoją także zmiany w reformie edukacji i boją się o przyszłość ratajskich placówek. Zastępca prezydenta, Mariusz Wiśniewski zapewnił, że żadna ze szkół na Ratajach nie będzie zlikwidowana. W wyniku reformy Gimnazjum nr 23 przestanie istnieć i zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową numer 2. Niestety, na razie nie ma ona wystarczającego naboru.

Problem samochodów na Ratajach był poruszany także w innym kontekście - jedna z mieszkanek os. Jagiellońskiego zwróciła uwagę na hałas z Ronda Rataje i pobliskiej galerii handlowej. Dopytywano, czy będą montowane ekrany akustyczne. W tej kwesti Jacek Jaśkowiak zapewnił, że po oddaniu do użytku obu nitek estakady katowickiej, będą robione pomiary hałasu, od których zależeć będzie ewentualna budowa takich ekranów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA