Robili zdjęcia ciała Ewy Tylman, usłyszeli zarzuty

Autor: AK inf. tvn
REKLAMA

Dwóch mężczyzn, którzy robili zdjęcia ciała Ewy Tylman po jego wyłowieniu z Warty, usłyszeli zarzut znieważenia zwłok. Prokuratura skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do poznańskiego sądu.

Ciało Ewy Tylman wyłowiono w lipcu 2016 roku z Warty, ok. 10 kilometrów od Poznania. Jak ustaliła prokuratura, dwóch pracowników firmy pogrzebowej, którzy przewozili zwłoki do Zakładu Medycyny Sądowej, miało otworzyć worek z ciałem, dotykać go i robić zdjęcia. Takie zachowanie zostało zakwalifikowane jako znieważenie zwłok, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zachowanie oskarżonych w Zakładzie Medycyny Sądowej zostało zarejestrowane przez tamtejszy monitoring. Dodatkowo, jeden z mężczyzn przesłał zrobione zdjęcie swojemu koledze. Prokuratura zabezpieczyła telefony komórkowe obu mężczyzn. Ustalono także, że nie mieli oni uprawnień do otwierania worka z ciałem.

Jeden z oskarżonych, Robert K., odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Drugi z mężczyzn, Mariusz P., przyznał się i wyraził skruchę z powodu swojego zachowania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA