Czas na Juwenalia Poznań 2017! Wielki pochód już jutro!

Autor: AK fot. M. Cichowska archiwum
REKLAMA

Już jutro, 26 maja, rozpocznie się wielkie studenckie święto w Poznaniu - Juwenalia Poznań 2017! Tradycyjnie, imprezę zainauguruje pochód juwenaliowy, w którym udział wezmą studenci poznańskich uczelni, a także zaproszeni goście i poznaniacy. Przez trzy dni, w Parku im. Jana Pawła II odbywać się będą gry, zabawy i koncerty.

Pochód rozpocznie się o godzinie 15:00 na placu im. Adama Mickiewicza, gdzie prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, przekaże symboliczne klucze do miasta studentom. Stamtąd, kolorowy korowód ruszy do parku im. Jana Pawła II przez ulice św. Marcin, Kościuszki, Górna Wilda, Dolna Wilda, Żelazka i Droga Dębińska.

Jak zwykle, każda uczelnia przygotowała swój motyw przewodni, którym kierować się będą studenci przy tworzeniu przebrania. W tym roku zobaczymy m.in. Western w wykonaniu Wyższej Szkoły Logistyki, Zombie vs Armia Politechniki Poznańskiej, weselny klimat zapewnią studenci AWF, Akademia Muzyczna przeniesie się w czasy starożytnej Grecji w ramach Toga Party, Wyższa Szkoła Bankowa pokaże jak wyglądają Janusze i Grażyny biznesu, a UAM zabierze nas na kalifornijską plażę.

Juwenalia potrwają od piątku do niedzieli (28 maja). Na koncertowej scenie pojawią się m.in. Brodka, Grubson, O.S.T.R., Bethel, LemON, Majos Squad i Frankenstein Children. Oprócz tego, po raz kolejny odbędzie się „Dyskusyjne Forum Juwenaliowe”, w którym poruszane będą tematy m.in. „Nawarzyłeś piwa, to musisz je teraz wypić”, „STIs - złap je wszystkie”, „Pieszo przez puszczę”, „Ciężar musi być - zostań fit z Karolem Małeckim”, a także pokaz filmu kina niezależnego.

Nie zabraknie również strefa animacji, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu grach i zabawach. Na małej scenie oprócz występów muzycznych odbywać się będą także zajęcia zumby. Dla artystów i tych, którzy lubią ich podziwiać przygotowano strefę studencką, gdzie poza wystawami prac odbywać się będą też warsztaty, pokazy i konkursy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA