Prezydent spotkał się z mieszkańcami Moraska i Radojewa

Autor: AK fot. UMP

Problemy z infrastrukturą były głównym tematem spotkania prezydenta Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Moraska i Radojewa. Prezydent zapewnił, że Miasto chce nadrobić wieloletnie zaniedbania w tym rejonie.

Północna część Poznania od kilku lat staje się coraz bardziej zaludniona, a tym samym, wymagająca większych inwestycji. Jeszcze w tym miesiącu ruszy jedna z nich - budowa zespołu szkolno-przedszkolnego dla najmłodszych mieszkańców tego rejonu u zbiegu ulic Umultowskiej, Zagajnikowej i Ślazowej.

Poza samą placówką oświatową, zostaną wykonane także drogi dojazdowe do inwestycji oraz chodniki od ul. Naramowickiej.

Ważnym tematem jest również budowa trasy tramwajowej na Naramowice. Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa trasy od pętli na Wilczaku do przystanku w okolicy ul. Błażeja. Trasa ma zostać oddana do użytku w I kwartale 2022 roku.

Mieszkańcy zwracali także uwagę na problemy z komunikacją z Radojewa i Moraska do centrum miasta. Prezydent oświadczył, że Miasto pracuje nad koleją aglomeracyjną, która miałaby rozwiązać ten problem, jednak zaznaczył, że wiąże się to z trudnymi rozmowami z gminami ościennymi.

Omawiano także kwestię parkingów Park & Ride w połnocnej części Poznania. Pierwszy zaplanowany jest przy ul. Szymanowskiego i ma powstać do grudnia 2017 roku. Mieszkańcy zasugerowali także inną lokalizację - po północnej stronie torów na ich osiedlu.

Poznaniacy zgłaszali także mniejsze inwestycje, takie jak oświetlenie dróg i budowa chodników. Podnoszono kwestie zalewania utwardzonych ulic podczas opadów deszczu oraz przebudowy skrzyżowań i wzmocnienie nawierzchni niektórych dróg. W przyszłym roku ma ruszyć przebudowa skrzyżowania ul. Stróżyńskiego, Marka z Aviano i Mateckiego. Planowana jest również budowa układu drogowego na ul. Hodowlanej, dokończenie budowy chodnika na ul. Morasko i wzmocnienie nawierzchni na ul. Okolewo i Rdestowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA