I runda Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu za nami

Na Torze Poznań zakończyła się impreza Speed Day Sport oraz I runda Otwartych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu. Do wyścigu przystąpiło 30 zawodników, a w jazdach udział wzięło ponad 100 motocyklistów.

Kibice po kilku miesiącach znów mogli oglądać zaciętą rywalizację w klasach Speed-Day Trophy 1000 i 600, a także Superstock Eco 1000.

W klasie SDT 1000 na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Łukaszyk. W klasie SST 1000 Eco pierwsze miejsce wywalczył Mariusz Kruczek, a w klasie STD600 zwyciężył faworyt rywalizacji, Marcin Scheffler.

Druga runda na poznańskim Torze odbędzie się 20 czerwca. Rywalizacje odbędą się na dystansie 20-35 km w klasach Speed-Day Trophy (SDT 600 i STD 100) oraz Superstock Eco (SST Eco 600 i SST Eco 1000).

W Otwartych Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego udział mogą wziąć osoby posiadającą licencję B PZM, a także ci, dla których wyścig będzie częścią egzaminu na certyfikat.