X Eko-Rajd Drogami Rowerowymi Poznania. Uczniowie szkół podstawowych wyjadą jutro na ulice

Autor: AK
REKLAMA

Już jutro na drogi rowerowe w Poznaniu wyruszą uczniowie szkół podstawowych w ramach X Eko - Rajdu Drogami Rowerowymi Poznania. Podróż zakończy się w Miasteczku Ruchu Drogowego w Parku Tysiąclecia. Uczestnicy poza znajomością przepisów drogowych, będą musieli także wykazać się umiejętnościami także w innych konkurencjach.

Punktualnie o godzinie 8:00 18 zespołów ze szkół podstawowych wyjedzie na poznańskie drogi rowerowe, aby sprawdzić swoją wiedzą w praktyce - w normalnym ruchu drogowym. Wszyscy spotkają się w Miasteczku Rowerowym w Parku Tysiąclecia, gdzie po przekroczeniu mety czekać będą na nich kolejne atrakcje.

Każdy uczestnik będzie musiał rozwiązać po dwa testy - jeden z przepisów ruchu drogowego, a drugi z wiedzy o ekologii. Następnie na uczniów czeka tor przeszkód, gdzie sprawdzana będzie sprawność młodych rowerzystów, a także wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na koniec, uczestnicy będą sprawdzani z wiedzy o florze i faunie parków i lasów Poznania.

Trasa przejazdu spod szkoły do parku ustalana jest przez nauczycieli tak, by była jak najbezpieczniejsza dla grupy dzieci - z maksymalnym dostępem do oznakowanych ścieżek dla rowerów oraz z jak najmniejszym natężeniem ruchu samochodów.

Rajd zakończy się ok. 13:30, gdy rozdane zostaną nagrody dla uczestników. Impreza organizowana jest przez Straż Miejską w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA