W Szpitalu Klinicznym im. Jonschera powstanie Strefa Rodzica

Autor: AK
REKLAMA

W Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera powstanie Strefa Rodzica, w której będą oni mogli spędzić czas ze swoim dzieckiem, przygotować posiłek i wypocząć w trakcie zmagań z chorobą malucha.

Strefa powstanie w ramach XIX edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Pobyt dziecka w szpitalu jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla niego jak i jego rodziców. Badania pokazują, że obecność opiekuna w placówce wpływa na przyspieszenie leczenia najmłodszych pacjentów nie tylko ze względu na ich lepsze samopoczucie, ale także fakt, że dzieci o wiele trudniej współpracują z personelem medycznym, gdy nie mają obok siebie kogoś bliskiego.

Ideą programu jest tworzenie w szpitalach dziecięcych specjalnych stref, w których rodzice małych pacjentów mogą wypocząć, przygotować posiłek lub pobyć z dzieckiem poza salą szpitalną. Kolejna strefa pojawi się w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu, w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej.

Prace remontowe mają rozpocząć się w najbliższych dniach i będą obejmować zarówno kącik socjalny jak i świetlice dla dzieci. Pomieszczenia zostaną wyposażone w meble, sprzęt AGD oraz składane łóżka. Otwarcie zaplanowane jest na koniec maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA