Kejtrówka, czyli wielkie święto psów w Poznaniu

Autor: AK
REKLAMA

Już w najbliższy weekend na poznańskiej Cytadeli odbędzie się kolejna Kejtrówka, czyli piknik dla psów oraz ich właścicieli i miłośników. Będą pokazy, konkursy, zawody i porady weterynaryjne, a także wiele innych atrakcji.

Kejtrówka, od słowa "kejter", które w gwarze poznańskiej oznacza psa, jest wydarzeniem organizowanym w ramach miejskiego programu "Kejter też poznaniak". Impreza odbywa się na poznańskiej Cytadeli.

Początek pikniku w sobotę o godzinie 10:00. Na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć w nim udział czekają m.in. pokazy Szkoły dla Psów - 4 Łapy, tor Agility, pokazy psów policyjnych, pokazy psich umiejętności w wykonaniu Watahy Północy i prelekcje lekarz weterynarii dr Doroty Sumińskiej.

Właściciele czworonogów będą mogli także zasięgnąć porad weterynaryjnych i behawioralnych i wykonać imienny nieśmiertelnik dla swojego psa. Dla tych, którzy chcą stworzyć dom dla pupila będą przygotowane informacje o tym, w jaki sposób można adoptować kejtra i na czym polega odpowiedzialna adopcja.

Piknik to także okazja do bezpłatnego zaczipowania zwierząt czy otrzymania woreczków na odchody psa. Odbędą się także pokazy z zakresy udzielania psom pierwszej pomocy.

Po raz kolejny odbędzie się także konkurencja Latających Psów, czyli łapanie frisbee, skoki do wody i zaganianie kaczek.

Dodatkowo, Grupa Goldeny WOŚP będzie zbierać karmę dla potrzebujących psów.

Impreza potrwa do niedzieli.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA