DobrNocka w Maius, czyli dzieci w książkowym świecie wyobraźni

Autor: AK
REKLAMA

Już po raz trzeci poznańscy studenci UAM zapraszają do akcji „DobraNocka w Maius”, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Czary Mary w Maiu(s)”. Dzieci i młodzież będą mogły przenieść się w niezwykły świat wyobraźni, dzięki wspólnemu czytaniu niesamowitych opowieści, zabawom i warsztatom.

Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Tegoroczna edycja odbędzie się 20 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Adresatami są poznańskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. W tym roku, organizatorzy zabiorą ich do magicznego świata wyobraźni. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe, każda z innym motywem przewodnim.

Najmłodsi, czyli grupa przedszkolna, wybiorą się na herbatkę u Kapelusznika i poszukiwanie króliczej nory w towarzystwie Alicji z Krainy Czarów. Uczniowie klas 1-3 przeniosą się w świat Narnii, a najstarsze dzieci (klasy 4-6) będą szukać fantastycznych zwierząt w świecie czarodziejów i magii.

Poza wspólnym czytaniem i opowieściami, na dzieci czekają także warsztaty plastyczne, gry, zabawy i zajęcia ruchowe. Początek przygód o godzinie 17:00, a koniec przewidziany jest dwie godziny później. Uczestnicy będą pod opieką studentów i animatorów.

Organizatorzy przygotowali także coś dla dorosłych - rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak kształtować u dzieci wartości takie jak uczciwość, odpowiedzialność, odwaga czy szacunek. Uzyskają także porady, w jaki sposób dobierać lektury by zaspokoić potrzeby emocjonalne dzieci.

Aby móc wziąć udział w wydarzeniu należy dokonać zapisów. Zgłoszenia, w których musi znaleźć się imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do opiekuna, można wysyłać na adres dobranocka.maius@gmail.com. Warunkiem uczestnictwa jest obecność rodziców (zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych) lub posiadanie przez dzieci pisemnej zgody rodzica na udział w wydarzeniu, której wzór udostępniają organizatorzy. Można ją wypełnić na miejscu, przesłać lub dać dziecku do przekazania. Punkt informacyjny będzie czynny od godz. 16.00 w holu budynku (wejście od ulicy Fredry).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA