Podsumowano konsultacje społeczne dotyczące zmian na ul. Rybaki

Autor: AK fot. wikipedia
REKLAMA

W czwartkowe popołudnie odbyło się spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy ul. Rybaki. Po uwzględnieniu uwag mieszkańców i przedsiębiorców, przedstawiono docelowe rozwiązania, jakie zostaną zrealizowane.

Konsultacje odbywały się na kilku płaszczyznach - poprzez spotkania z przedsiębiorcami i mieszkańcami, drogą mailową oraz poprzez wypełnianie ankiet ulicznych przez zainteresowanych.

Podczas spotkania zaprezentowano wyniki ankiety i zaprezentowano docelowe rozwiązania dla przebudowy ulicy oraz harmonogram prac.

Według planu, ul. Rybaki będzie jednokierunkowa - Na odcinku od ul. Strzałowej do ul. Krakowskiej pojazdy będą się poruszać w stronę ul. Krakowskiej. Na odcinku od ul. Strzałowej do Strzeleckiej ruch będzie pozostawiony tak jak obecnie, czyli w kierunku ul. Strzeleckiej.

Dzięki temu, możliwe będzie zmniejszenie ruchu na ulicy. Dodatkowo, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników i ulicy, co ma poprawić zarówno bezpieczeństwo jak i estetykę.

Posadzonych zostanie także 21 nowych drzew, zamontowane będzie 5 nowych ławek, a 400m2 będzie przeznaczone na zieleń niską.

Prace mają rozpocząć się jeszcze latem tego roku, a zakończyć wiosną 2018 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA